Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konopie uprawiali na działce

Data publikacji 30.04.2018

Kryminalni z Bielan kolejny raz uderzyli w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze na terenie działek rekreacyjnych w powiecie legionowskim zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, ponad kilogram suszu roślinnego oraz sprzęt potrzebny do uprawy. Zatrzymani w sprawie mężczyźni usłyszeli zarzuty za wytwarzanie środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy uzyskali informację, że dwaj mężczyźni, mieszkańcy Warszawy, na terenie działki rekreacyjnej położonej w powiecie legionowskim mogą uprawiać ziele konopi indyjskich. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Po przekroczeniu progu domku letniskowego poczuli silny zapach marihuany.

Na piętrze domku znajdowało się 13 krzewów marihuany oraz sprzęt potrzebny do jej uprawy. Policjanci znaleźli jeszcze, ukryty w lodówce ponad kilogram suszu roślinnego. 62 -letni właściciel posesji został zatrzymany oraz przewieziony do bielańskiej komendy.

Kyminalni ustalili jeszcze, że 62-latek ma wspólnika, którym okazał się jego syn. W mieszkaniu 37-latka funkcjonariusze znaleźli kolejną porcję marihuany, pieniądze w kwocie około 36 tysięcy złotych i 80 euro. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów za wytwarzanie środków odurzających. Obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ks

  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Zabezpieczone przez policjantów krzewy konopi
Powrót na górę strony