Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast pieniędzy, problemy

Data publikacji 29.10.2009

Chcieli zdobyć pieniądze. Wpadli więc na pomysł, że wyłudzą z banku 125 tys. złotych. Sprawa wyszła na jaw, gdy sprawdzono dokumenty złożone przez nich w placówce bankowej. Były sfałszowane. 22-letnią Ewę G. i jej chłopaka 22-letniego Piotra Sz. zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wywiadowcy z KSP. Oboje przyznali, że zaświadczenie o zatrudnieniu otrzymali od rodziców dziewczyny.

Para wpadła na pomysł zdobycia pieniędzy w nielegalny sposób. Potrzebowali 125 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, sfałszowane zaświadczenie o dochodach otrzymali od rodziców Ewy G.. Dokument ten dołączyli do wniosku kredytowego.

Gdy pracownicy banku na Żoliborzu weryfikowali dokumentację, odkryli, że kredytobiorca najprawdopodobniej próbuje w ten sposób wyłudzić pieniądze. O sprawie powiadomiono stołecznych policjantów. Przygotowano zasadzkę. Funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP i stołeczni wywiadowcy zatrzymali 22-letnią Ewę G. i jej chłopaka 22-letniego Piotra Sz., gdy ci zjawili się w banku, aby podpisać umowę i odebrać pieniądze. Za oszustwo grozi obojgu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ak

Powrót na górę strony