Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalni 16-letni rozbójnicy

Data publikacji 28.10.2009

Dwóch nieletnich i dorosłego podejrzewanych o dokonanie brutalnego rozboju na terenie Brwinowa zatrzymali policjanci z Pruszkowa i Brwinowa. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni mają ponadto na sumieniu rozbój na dostawcy pizzy, dwie kradzieże z włamaniem i kradzież. Teraz poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa.

Kiedy w połowie września policjanci z Brwinowa zostali powiadomieni o napadzie na jednego z mieszkańców tej miejscowości natychmiast przystąpili do wyjaśnienia sprawy. Ponieważ nie było żadnych wskazówek mogących świadczyć, kto dokonał rozboju,przystąpili do ustaleń operacyjnych. Podjęte działania doprowadziły do dwóch 16-latków Huberta H i Piotra S. oraz 18-letniego Tomasza T.

W przypadku tego napadu działanie napastników było wyjątkowo brutalne. Sprawcy wtargnęli do domu, skuli kajdankami ręce ofiary, zakneblowali usta i bili właściciela domu metalowym prętem po całym ciele. Z mieszkania skradli pieniądze w kwocie 2000 złotych, oraz złotą biżuterię.

W trakcie wykonywania czynności z Hubertem H., Piotrem S., Tomaszem T., policjanci udowodnili im rozbój na dostawcy pizzy, któremu skradli 1200 złotych, dwie kradzieże z włamaniem oraz kradzież mienia. Ponadto Hubert H., dokonał kradzieży telewizora o wartości 2000 złotych na szkodę swojej matki.

16-latkowie decyzją sadu rodzinnego zostali umieszczeni na okres trzech miesięcy w schronisku dla nieletnich. Natomiast 18-letni Tomasz T. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
Podjęte przez pruszkowskich policjantów czynności doprowadziły do odzyskania części utraconych rzeczy. Nadal pracują nad odzyskaniem skradzionych przedmiotów. Ustalenie, gdzie się znajdują jest kwestią czasu.

dt, io
 

Powrót na górę strony