Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał inne dane, bo był poszukiwany 9 listami gończymi

Data publikacji 30.03.2018

Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 39-latka poszukiwanego przez cztery sądy rejonowe 9 listami gończymi za przestępstwa popełnione w przeszłości. Sławomir K. wiedząc, że się ukrywa na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać, czym wzbudził ich podejrzenie. Podczas legitymowania podał inne nazwisko, niezgodne z dowodem osobistym, jaki miał przy sobie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego.

Kilka minut przed godziną 18:00 policjanci patrolujący jeden z rejonów na warszawskim Mokotowie postanowili wylegitymować mężczyznę, który zaczął się nerwowo zachowywać na widok mundurowych. Podczas legitymowania mężczyzna powiedział, że nazywa się Dariusz W. i zapewniał, iż nie ma dokumentów. Kiedy policjanci poinformowali, że mają podstawy do sprawdzenia tego faktu podczas kontroli osobistej, wówczas wyjął dokument tożsamości, z którego wynikało że nazywa się Sławomir K. i ma 39-lat. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wyjaśniło powody jego zachowania. Mężczyzna był poszukiwany 9 listami gończymi m.in. przez Sądy Rejonowe w Wyszkowie, Mińsku Mazowieckim, Ciechanowie i Węgrowie za przywłaszczanie sobie maszyn rolniczych. Mężczyzna wynajmował drogi sprzęt i nie zwracał go właścicielom tylko sprzedawał.

Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia został przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 6 lat.

rk/aw

 

Powrót na górę strony