Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne spotkanie w Ośrodku dla Cudzoziemców

Data publikacji 26.03.2018

Policjanci z komisariatu na Targówku już po raz kolejny spotkali się z mieszkańcami i pracownikami Ośrodka dla Cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny. Tematy poruszane podczas spotkania dotyczyły aspektów prawnych i społecznych pobytu obcokrajowców w naszym kraju oraz problematyki przestępstw na tle narodowościowym. Naczelnik Wydziału Prewencji z komisariatu przy Chodeckiej zaprezentował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęcając do wykorzystywania tego narzędzia przy zgłaszaniu niepokojących zdarzeń, a przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek wręczył zebranym ulotki.

W ubiegły czwartek, już po raz kolejny Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Leszek Telak, asp. szt. Janusz Woźniak z Komisariatu Policji Warszawa Targówek oraz przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pan Wojciech Marek uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami i pracownikami Ośrodka dla Cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny.

Grupę uczestników stanowiło około 40 osób narodowości rosyjskiej, czeczeńskiej i armeńskiej.

Asp. szt. Leszek Telak w pierwszej kolejności skupił się na problematyce pobytu obcokrajowców na terenie Polski, w aspekcie prawnym i społecznym.

Funkcjonariusz odniósł się także do kwestii przestępstw popełnianych na tle narodowościowym. Wskazał, gdzie należy szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. Wyjaśniał mieszkańcom ośrodka, jak ważne jest zgłaszanie na Policję wszelkich niepożądanych zjawisk, które bezpośrednio ich dotyczą.

Naczelnik Wydziału Prewencji przypominał również o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której można przekazać informację na temat zaobserwowanych zagrożeń. Wyjaśnił, że za jej pośrednictwem mieszkańcy w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym.

Pan Wojciech Marek z ramienia Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Targówek zachęcał do korzystania z tego narzędzia i wręczał obecnym ulotki.

 

po/aw

 

Powrót na górę strony