Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o rozbój, wymuszenie rozbójnicze i zmuszanie do określonego zachowania

Data publikacji 28.02.2018

Kryminalni z Pragi Północ zatrzymali 27-latka podejrzanego o rozbój, wymuszenie rozbójnicze i zmuszanie do określonego zachowania. Ofiarami mężczyzny byli trzej nastolatkowie. Dawid S. usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Kryminalni z Pragi Północ prowadzili ustalenia do spraw dotyczących m.in rozbojów. Pod koniec grudnia ubiegłego roku, na terenie Pragi Północ 18-latek został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który grożąc mu zabraniem plecaka, zmusił go do oddania 20 złotych.

Na początku stycznia na Policję zgłosił się kolejny pokrzywdzony. Nieznany sprawca groźbą zmusił 17-latka do wypłaty z bankomatu 100 złotych, które następnie zabrał.

Dzień później policjanci przyjęli zawiadomienie od kolejnego pokrzywdzonego. 18-latek zastraszony przez nieznanego mężczyznę, utracił 50 złotych.

Kryminalni krok po kroku zaczęli ustalać odpowiedzialnych za te przestępstwa. Szczegółowo przeprowadzone rozpoznanie i poczynione ustalenia doprowadziły ich do 27-letniego mieszkańca Warszawy. Wkrótce Dawid S. został zatrzymany.

Policjanci doprowadzili 27-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzuty dokonania rozboju, wymuszenia rozbójniczego i zmuszania groźbą do określonego zachowania.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy 3-miesięczny areszt. Za przestępstwa, których dopuścił się Dawid S. grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

po/mb

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 2.75 MB)

Powrót na górę strony