Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za pozbawienie wolności

Data publikacji 28.02.2018

Za pozbawienie wolności oraz kradzież z włamaniem odpowie 38-letni obywatel Ukrainy zatrzymany przez wolskich policjantów. Z ustaleń wynika, że mężczyzna przetrzymywał kobietę w lokalu, który wynajmował. Przy tym dokonywał transakcji kartą bankomatową należącą do pokrzywdzonej. Kobieta wydostała się z mieszkania i zawiadomiła służby. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy pracowali nad sprawą związaną z pozbawieniem wolności kobiety. Z ich ustaleń wynikało, że kobieta została zwabiona do mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę. Wcześniej poznali się podczas spotkania towarzyskiego. Kiedy mężczyzna przetrzymywał ją w mieszkaniu, zabrał jej kartę bankomatową i dokonał dwóch transakcji. Za uzyskane pieniądze kupił alkohol. Pokrzywdzona wykorzystując nieuwagę mężczyzny, uciekła przez okno i zawiadomiła służby.

Kryminalni od razu zaczęli ustalać tożsamość mężczyzny. Ich praca operacyjna i doskonałe rozpoznanie przyniosło efekty w postaci zatrzymania 39-letniego obywatela Ukrainy. Podejrzanemu został przedstawiony zarzut za pozbawienie wolności i kradzież z włamaniem. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

ms/mb

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 1.9 MB)

Powrót na górę strony