Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do 6 pojazdów

Data publikacji 28.02.2018

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę włamującego się do pojazdów zaparkowanych na parkingach niestrzeżonych na terenie Bielan. Mężczyzna odpowie za 6 kradzieży z włamaniem. 40-latek wybijał szyby w samochodach i zabierał z nich głownie wideorejestratory i radioodtwarzacze. W sumie naraził właścicieli na straty sięgające prawie 6000 złotych.

Od kilku tygodni do bielańskich policjantów napływały zgłoszenia od mieszkańców o kradzieżach z włamaniem do pojazdów zaparkowanych na parkingach niestrzeżonych, na terenie dzielnicy Bielany. Sprawą zajęli się od razu bielańscy kryminalni. Policjanci analizowali wszystkie zgłoszone sprawy, przesłuchiwali świadków i przeprowadzili rozpoznanie środowiska przestępczego. W ten sposób wytypowali osobę mogącą mieć związek z włamaniami. Kilka dni temu  doszło do zatrzymania 40-latka.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wybijał szyby w pojazdach i zabierał z nich wartościowe rzeczy. Jego łupem padły głównie wideorejestratory i radioodtwarzacze. Skradzione rzeczy mężczyzna sprzedawał na bazarze, przypadkowym osobom. 40-latek naraził właścicieli na straty sięgające około 6000 złotych. Teraz będzie odpowiadał jako recydywista. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ek

Powrót na górę strony