Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złapani prascy złodzieje aut

Data publikacji 26.10.2009

Namierzyli ich policjanci wydziału kryminalnego z komendy rejonowej na Śródmieściu i z Mokotowa. W ciągu kilku dni zabezpieczyli trzy skody i audi. Kryminalni podejrzewali o kradzież 26 i 36-latka. Kilka dni obserwowali mężczyzn i kiedy nie mieli żadnych wątpliwości, że są to sprawcy kradzieży przynajmniej tych dwóch samochodów, zaskoczyli ich. Złodziejom, którzy byli przekonani, że uciekną z policyjnych rąk, na drodze stanęli stołeczni funkcjonariusze wydziału realizacji. Przestępcy trafili do policyjnych cel. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Mokotowa wspólnie z policjantami ze Śródmieścia od kilku dni bacznie przyglądali się doskonale znanemu im 26-latkowi oraz jego o 10 lat starszemu wspólnikowi. Najpierw do sprawy zostały zabezpieczone dwie skody skradzione z terenu Warszawy. Potem specjaliści zwalczający przestępczość samochodową odzyskali kolejną, wszystko wskazywało na to, że kradzioną. Potwierdził to także sam właściciel pojazdu. Podobna sytuacja miała miejsce dzień później. Tym razem na jednym z parkingów funkcjonariusze zabezpieczyli osobowe audi. Policjanci z Mokotowa razem z kolegami ze Śródmieścia zaczęli „deptać po piętach” złodziejom.

Kryminalni nie mieli wątpliwości, że za kradzieże przynajmniej dwóch samochodów odpowiedzialny jest 26-latek i jego starszy wspólnik . Kiedy podczas obserwowania ich podejrzani zaglądali do kolejnych aut, policjanci przypuszczali, że poszukują oni następnych łupów. Zaskoczyli ich, gdy ci siedzieli w samochodzie pod miejscem zamieszkania jednego z nich.

Drogę ucieczki odcięli im policjanci z wydziału realizacji komendy stołecznej Policji. Kierujący 26-latek za wszelką cenę chciał uciec, ale szybko przekonał się, że jego szanse maleją do zera. Mężczyźni trafili do policyjnych cel. Obaj usłyszeli po dwa zarzuty. Dziś na wniosek prokuratury sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich trzymiesiecznego tymczasowego aresztowania.  Grozi im do do 10 lat więzienia.

 

ak, ao
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.4 MB)

Powrót na górę strony