Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy kurier odbierał telefony i wystawiał je do sprzedaży

Data publikacji 31.01.2018

Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Patryk M. doprowadził pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę ok. 2000 złotych. 27-latek przyznał się do postawionych zarzutów. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Sposób działania sprawcy był ten sam. Mężczyzna na jednym z portali aukcyjnych wyszukiwał osoby, które oferowały sprzedaż drogich markowych telefonów. 27-latek telefonował następnie do sprzedającego i proponował mu kupno takiego telefonu poprzez kuriera i płatność w opcji „za pobraniem”.

Kiedy osoba godziła się na taką formę sprzedaży Patryk M., podając się za pracownika firmy kurierskiej, umawiał się telefonicznie na odbiór towaru, przyjeżdżał pod wskazany adres, wystawiał stosowne dokumenty, pakował telefon w firmową torbę, po czym zabierał telefon i „znikał”.

W ten sposób 27-latek oszukał dwóch internautów na kwotę ok. 2000 złotych. Pokrzywdzeni zgłosili sprawę w wolskiej komendzie. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu namierzyli Patryka M. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu piaseczyńskiego. Okazało się, że Patryk M. był zatrzymany w podobnych sprawach na terenie innej komendy kilkanaście dni temu. W wolskiej komendzie 27-latek usłyszał zarzuty oszustwa, do których się przyznał i poddał dobrowolnie karze.

ms/mb

Powrót na górę strony