Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 11499 paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 30.01.2018

11499 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Józefowa. W ręce funkcjonariuszy wpadł Łukasz A., który przewoził nielegalny towar. 32-latek naraził Skarb Państwa na straty sięgające blisko 150 tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komisariatu w Józefowie został powiadomiony przez mieszkankę Izabeli, że podczas jej nieobecności, ktoś zaparkował na jej posesji audi. Patrolowcy natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Jak ustalili funkcjonariusze Łukaszowi A., który przewoził nielegalny towar zaczął psuć się samochód, a że było już późno postanowił pozostawić go na jednej z posesji w Izabeli. Wszystko to działo się pod nieobecność właścicieli.    

W wyniku podjętej interwencji policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli 11499 paczek papierosów. Przeznaczone do sprzedaży produkty nie posiadały, wymaganych prawem polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymany naraził Skarb Państwa na straty sięgające blisko 150 tysięcy złotych.

32-latek odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

aw/mb

Powrót na górę strony