Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali samochód wypełniony papierosami z przemytu

Data publikacji 23.10.2009

Ponad 3 000 paczek papierosów, o łącznej wartości rynkowej około 25 tys. złotych, zabezpieczyli policjanci z komendy w Nowym Dworze Mazowieckim. Funkcjonariusze wyjaśniają skąd u 54-letniego Jarosława W. wzięły się papierosy bez polskich znaków akcyzowych i gdzie miały trafić.

Wczoraj do nowodworskich policjantów dotarła informacja, że przez teren powiatu może przejeżdżać kierowca posiadający „lewe” papierosy. Natychmiast mundurowi z ruchu drogowego i prewencji zaczęli ustalać, którędy może jechać pojazd. Po chwili poszukiwań zauważyli citroena i zatrzymali kierowcę do kontroli.

Policjanci zauważyli na tylnim siedzeniu pojazdu mnóstwo pudełek z papierosami. Gdy otworzyli bagażnik zobaczyli kolejne paczki, również bez polskich znaków akcyzowych. Po sprawdzeniu okazało się, że mundurowi zabezpieczyli ponad 3 000 paczek papierosów. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą wynika, że rynkowa wartość zabezpieczonego mienia może wynieść nawet 25 tys. złotych.

Nowodworscy funkcjonariusze wyjaśniają skąd u 54-letniego Jarosława W. wzięły się papierosy i gdzie miały trafić. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźnie w najbliższym czasie zostanie przedstawiony zarzut przewożenia papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

dt, ij
 

 

Powrót na górę strony