Aktualności

Policjanci stołecznego Archiwum X ustalili i rozpracowali sprawców uprowadzenia z 2001 roku

Policjanci ze stołecznego Archiwum X rozwikłali zagadkę uprowadzenia mężczyzny, do jakiej doszło w kwietniu 2001 roku. Napastnicy wciągnęli do samochodu znanego im wcześniej mężczyznę, ugodzili nożem, a następnie wywieźli do lasu, gdzie dręczyli swoją ofiarę. 40-letni Robert P. i 46-letni Paweł N. zostali ustaleni dzięki pomocy świadków, do których po latach dotarli funkcjonariusze. Prokurator przedstawił im zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zespołu do spraw przestępstw niewykrytych – archiwum X wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP od kilku lat pracowali nad sprawą uprowadzenia mężczyzny  i znęcania się nad nim. Do przestępstwa doszło w kwietniu 2001 roku w podwarszawskiej miejscowości. Od tego czasu do dziś nie udało się zatrzymać osób, które mogły mieć związek ze zdarzeniem.

Ustalenia funkcjonariuszy Archiwum X pozwoliły im dotrzeć do nieznanych do tej pory świadków. Ich zeznania sprawiły, że udało się ustalić osoby odpowiedzialne za uprowadzenie.

Policjanci wydziału terroru kryminalnego przy współpracy kolegów z jednostki SPAP weszli do dwóch mieszkań. W Warszawie zatrzymali 40-letniego Roberta P., natomiast w jednej z podwarszawskich miejscowości  46-letniego Pawła N.

Jak ustalili funkcjonariusze, napastnicy wciągnęli do samochodu znanego im wcześniej mężczyznę, ugodzili nożem, a następnie wywieźli do lasu, gdzie dręczyli swoją ofiarę.

Mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, gdzie usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają, czy zatrzymani mogli mieć związek z innymi przestępstwami, do jakich doszło pod koniec lat 90-tych i po roku 2000 w Warszawie i okolicach.

ea

 

Film Policjanci stołecznego Archiwum X ustalili podejrzanych o uprowadzenie z 2001 roku

Pobierz plik Policjanci stołecznego Archiwum X ustalili podejrzanych o uprowadzenie z 2001 roku (format mp4 - rozmiar 29.69 MB)

Powrót na górę strony