Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na aukcjach internetowych

Data publikacji 22.10.2009

26-letniego Rafała M. zatrzymali policjanci z Ochoty zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Mężczyzna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży nielegalne oprogramowanie komputerowe. Wpadł na Placu Narutowicza w trakcie zawierania transakcji. W jego domu policjanci zabezpieczyli kilkanaście innych programów, których legalność zostanie sprawdzona. Teraz odpowie z ustawy o prawach autorskich.

Policjanci z Ochoty podczas pełnienia służby w rejonie Placu Narutowicza zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn. Wszystko wskazywało na to, że między nimi dochodzi do jakieś transakcji. Postanowili ich wylegitymować.
Podczas kontroli okazało się, że 26-letni Rafał M. sprzedaje oprogramowanie komputerowe. Obaj mężczyźni trafili do komendy. Sprawą zajęli się policjanci z ochockiego PG. Okazało się, że nabywca złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez mężczyznę przestępstwa polegającego na oferowaniu do sprzedaży oprogramowania komputerowego, które było nielegalne.

W domu 26-latka policjanci zabezpieczyli inne programy komputerowe, na które Rafał M. nie posiadał dokumentów świadczących o ich legalności. Teraz ich sprawdzeniem zajmie się biegły. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli 1400 złotych. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i usłyszał zarzuty z ustawy o prawach autorskich i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, obowiązku naprawienia szkody i karze grzywny 1500 złotych.

dt

 

Powrót na górę strony