Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych i rozbój

Data publikacji 30.11.2017

Wczoraj sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec dwóch mieszkańców ożarowskiej gminy. Pawła J. oraz Damiana S. zatrzymali policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu rozboju z użyciem noża oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Straży Miejskiej oraz kuratora sądowego.

Najpierw dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie rozboju, w którym pokrzywdzonych zostało trzech mężczyzn. Sprawcy grożąc im nożem i używając przemocy przywłaszczyli plecak, w którym znajdowały się dokumenty i pieniądze. Mężczyźni ci oddalili się z miejsca zdarzenia. Gdy na swojej drodze napotkali funkcjonariusza Straży Miejskiej oraz kuratora sądowego, wtedy swoją agresję przenieśli na funkcjonariuszy publicznych.

Mężczyźni bez żadnego powodu zaczęli używać siły fizycznej wobec nich prowokując do bójki. Pięściami zaatakowali kuratorkę sądową uderzając ją po głowie i plecach, a także funkcjonariusza Straży Miejskiej, który próbował ich uspokoić. Chwilę po tym zdarzeniu mężczyźni uciekli.

Policjanci ustalili, gdzie może przebywać Paweł J. i Damian S. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali obu mieszkańców ożarowskiej gminy. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli od 1,5 do 1,7 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieli zostali doprowadzeni do prokuratury. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu rozboju z użyciem noża oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Straży Miejskiej oraz kuratora sądowego. Decyzją sądu wobec obu mężczyzn zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

ego/eszs

Powrót na górę strony