Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszował polisy ubezpieczeniowe, usłyszał zarzuty

Data publikacji 30.11.2017

Policjanci z Woli zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikło, że sprawca na podstawie sfałszowanych polis ubezpieczeniowych wyłudzał pieniądze od pokrzywdzonych. W taki sposób naraził ich na straty wynoszące ok. 2 tys zł. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z wolskiej komendy wpłynęły zawiadomienia dotyczące oszustw. Przestępstwo polegało na tym, że sprawca, podając się za przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej oferował polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na pojazdy, która była sfałszowana. W taki sposób naraził pokrzywdzonych na straty wynoszące ok. 2 tys zł.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny mającego związek z oszustwami. 26-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące oszustwa. Decyzją prokuratora obywatel Ukrainy został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

ms/eszs

Powrót na górę strony