Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego przez 21 prokuratur

Data publikacji 30.11.2017

Śródmiejscy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 27-latka poszukiwanego 6 listami gończymi oraz 15 nakazami zatrzymania do ustalenia miejsca pobyty w związku z prowadzonymi wobec niego sprawami dotyczącymi oszustw popełnionych w kilkunastu miastach Polski. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości Dawid C. wpadł podczas zakładania konta osobistego w jednym z warszawskich banków. Nie przypuszczał, że w przypadku oszustw finansowych informacje o osobach podejrzewanych o ich popełnienie otrzymują również banki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sześć Prokuratur Rejonowych wydało za Dawidem C. listy gończe celem tymczasowego aresztowania. Kolejnych 15 szukało go, żeby wykonać z nim czynności w związku z oszustwami, o które był podejrzewany.  

27 – letni mieszkaniec Chełma działał w wielu miastach Polski głównie w 2015 roku. Mężczyzna wystawiał na portalach aukcyjnych fikcyjne oferty sprzedaży, głównie spawarek elektrycznych oraz telefonów komórkowych i po otrzymaniu pieniędzy od kupujących nigdy nie wysyłał sprzętu.  Oszukał w ten sposób kilkanaście osób z terenu całej Polski.

Kiedy jego poczynaniami zaczęła się interesować policja oraz prokuratura postanowił ukryć się. Nie wiedział jednak, że informacje o tym, że jest poszukiwany za przestępstwa finansowe otrzymały także banki.

Wczoraj kilka minut przed godziną 16:00 mężczyzna wszedł do jednej z warszawskich placówek bankowych.  Chciał założyć konto osobiste. Pracownik banku weryfikując jego dane, trafił na informację, że był on poszukiwany przez policjantów. Natychmiast powiadomił mundurowych. Ci pojawili się na miejscu w kilka minut i wyprowadzili go w kajdankach. 27 – latek był bardzo zaskoczony.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj po wykonaniu czynności przez policjantów zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje prokuratorów.  

rk

Powrót na górę strony