Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 30.11.2017

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie. Komputer z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywała jedna z firm w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie komputera przenośnego, na którym specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piaseczyńskiej komendy przeprowadzili kontrolę firm, prowadzących działalność na terenie gminy Lesznowola. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji w jednej z firm użytkowano komputer z nielegalnymi oprogramowaniami. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili komputer przenośny znajdujący się w kontrolowanej firmie, na którym jak się okazało zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli został on zabezpieczony.

Straty producentów oprogramowania komputerowego, jakie powstały na skutek użytkowania „piratów” oszacuje specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział PGiK.

mbl

Powrót na górę strony