Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za pozbawienie wolności i pobicie

Data publikacji 30.09.2017

Policjanci stołecznego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na jednym z parkingów w Radzyminie zaatakowali znanego im wcześniej mężczyznę, po czym zmusili go do wejścia do samochodu i wywieźli do lasu. Tam pobili i skrępowali pokrzywdzonego. Na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę sąd w Wołominie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego KSP kilka dni temu uzyskali informację o pozbawieniu wolności i pobiciu mężczyzny. Do zdarzenia doszło w Radzyminie. Tam na jednym z parkingów 23-letni Łukasz Ś. i 34-letni Paweł Ś. podeszli do znanego im wcześniej mężczyzny i w momencie, kiedy ten otwierał samochód zaatakowali go. Następnie zmusili poszkodowanego do wejścia do pojazdu i wywieźli do lasu, gdzie przetrzymywali go przez cały dzień.

Napastnicy pobili i skrępowali swoją ofiarę oraz grozili jej nożem, przestrzeleniem kolana, a nawet pozbawieniem życia. Pokrzywdzony, obawiając się spełnienia gróźb przez swoich oprawców, dopiero po uwolnieniu go powiadomił Policję.

Kryminalni niezwłocznie przystąpili do działania i zatrzymali dwóch, znanych im już wcześniej z przestępczej działalności, braci: 23-letniego Łukasza Ś. i 34-letniego Pawła Ś.

Sprawa trafiła do prokuratury w Wołominie, gdzie zatrzymanym został przedstawiony zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz pobicia.

Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące.

Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

ea  

Powrót na górę strony