Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oblał benzyną pawilony handlowe i samochód

Data publikacji 29.09.2017

Policjanci z Ochoty zatrzymali 35-letniego Marcina T. Mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym, jak polał benzyną pawilony handlowe oraz samochód 48-latka. Ponadto pobił zgłaszającego i groził mu pozbawieniem życia. Decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Policjanci kilka minut po 14.00 zostali wezwani na interwencję na teren jednego z bazarów na Ochocie. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pijany mężczyzna polał benzyną pawilony handlowe oraz samochód zgłaszającego, a następnie zagroził ich podpaleniem. Ponadto pobił 48-latka i groził mu pozbawieniem życia.  

Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka i przewieźli do komendy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili Marcina T. do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, uszkodzenie ciała i kierowanie gróźb karalnych.

Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

ew/aw

Powrót na górę strony