Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latek pobił swoją matkę i żądał od niej pieniędzy

Data publikacji 29.09.2017

Z wnioskiem, do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie, policjanci z ogniwa do spraw nieletnich zwrócili się o wszczęcie postępowania wyjaśniającego oraz rozważenie możliwości umieszczenia w schronisku dla nieletnich 14-latka. Chłopak najpierw w lipcu br. używając przemocy wobec swojej matki usiłował dokonać na niej rozboju żądając wydania pieniędzy, dodatkowo przez okres blisko 3 miesięcy cały czas, również przemocą usiłował wymusić od matki pieniądze. Sąd przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i postanowił umieścić 14-latka w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na czas trwania postępowania.

Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej komendy uzyskali informację o 14-latku, który mógł dopuścić się rozboju na swojej matce. Czynności jakie przeprowadzili policjanci doprowadziły do przyjęcia od kobiety zawiadomienia o popełnionym na jej osobie przestępstwie. Policjanci ustalili, że od lipca do września br. 14-latek wielokrotnie działając czynem ciągłym, używając przemocy usiłował wymusić pieniądze od swojej matki. W tym samym czasie, również żądając wydania pieniędzy i używając przemocy dopuścił się pobicia swojej matki w wyniku, którego ta, doznała złamania zęba.

14-latek nie tylko dopuszczał się popełniania czynów karalnych na szkodę osoby najbliższej, nie stosował się do żadnych norm społecznych, stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojej matki oraz młodszego brata, lecz również nie realizował obowiązku szkolnego, samowolnie opuszał miejsce zamieszkania do którego wracał w stanie wskazującym na spożycie alkoholu bądź środków odurzających.

Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej komendy przesłuchali chłopaka w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Całość materiałów skierowali do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego oraz rozważenie możliwości umieszczenia 14-latka w schronisku dla nieletnich.

Sąd przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i postanowił umieścić go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na czas trwania postępowania.

ts/eszs

Powrót na górę strony