Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka z córką usłyszały cztery zarzuty oszustwa

Data publikacji 30.06.2017

Policjanci z wolskiej komendy przedstawili zarzuty karne matce i córce, które są podejrzane o popełnienie czterech przestępstw dotyczących oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przestępstwo polegało na wprowadzeniu w błąd pracodawcy w taki sposób, że towar pochodzący ze sklepu nie był skanowany i nie był wprowadzony do systemu kasowego. Jak się okazało, w taki sposób kobiety działały od maja br. i naraziły właściciela na straty sięgające około 600 złotych. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli pracowali nad sprawą związaną z oszustwem. Z ich informacji wynika, że pracodawca był wprowadzony w błąd w taki sposób, że towar, który pochodził ze sklepu, nie był uregulowany płatnościami, nie był skanowany i nie był wprowadzony do systemu kasowego. Czynności, jakie funkcjonariusze wykonali w tej sprawie, pozwoliły na ustalenie i dotarcie do osób za to odpowiedzialnych. Okazało się, że matka z córką są podejrzane o te przestępstwa i działały już wcześniej w taki sam sposób. Pokrzywdzony został narażony na straty sięgające około 600 złotych.

Katarzyna L. i Iwona G. usłyszały cztery zarzuty oszustwa wspólnie i w porozumieniu. Kobiety podczas przesłuchania przyznały się do zarzucanego czynu i poddały dobrowolnie karze ograniczenia wolności.

ea/ms

Powrót na górę strony