Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował nielegalnym alkoholem i papierosami

Data publikacji 30.06.2017

Prawie 750 sztuk papierosów oraz 13,5 litra alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w jednym z północnopraskich mieszkań policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Jak się okazało, na sprzedaży nielegalnego alkoholu zarabiał 51-letni Sławomir D., który usłyszał już zarzuty.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji na Pradze Północ przeprowadzili kolejną skuteczną akcję skierowaną przeciwko handlarzom nielegalnym towarem. Poczynione ustalenia doprowadziły ich do jednego z północnopraskich mieszkań. Kiedy operacyjni zauważyli, jak z obserwowanego lokalu oddala się ,,klient" z butelką zawierającą przezroczysty płyn nabrali pewności, że odbywa się w nim nielegalny handel alkoholem.

Drzwi otworzył im 51-latek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli prawie 750 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 13,5 litra płynu, którego charakterystyczna woń wskazywała, że jest to podrobiony alkohol. Butelki posiadały różne etykiety i nie były opatrzone wymaganymi banderolami.

Sławomir D. został zatrzymany. Odpowie za wyrób i handel nielgalnym towarem. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

ea/po

  • Zabezpieczone papierosy i alkohol
Powrót na górę strony