Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

39-latek zatrzymany podczas próby wyłudzenia kredytu

Data publikacji 28.02.2017

Zarzut m.in. usiłowania oszustwa kredytowego usłyszał 39-letni Robert B. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Z ich ustaleń wynika, że 39-latek na podstawie fałszywych dokumentów chciał wyłudzić z banku kredyt na 2.000 złotych. Wnioskując o kredyt Robert B. przedłożył dowód osobisty innej osoby oraz sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Mężczyzna odpowie także za ukrywanie dokumentów tożsamości innych osób.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą  północnopraskiej komendy ustalili, że z placówki bankowej na terenie Targówka, mężczyzna usiłuje wyłudzić kredyt. Z posiadanych informacji wynikało, że Robert B. ubiegając się o pożyczkę w wysokości 2.000 złotych, przedłożył dowód osobisty innej osoby i sfałszowany dokument o zatrudnieniu.

Policjanci zatrzymali 39-latka w chwili, gdy ten dopełniał ostatnich formalności. Jak się również okazało, Robert B. był poszukiwany listem gończym przez komisariat policji Wawer w celu odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe oraz Sąd Rejonowy w Sochaczewie.

W toku przeszukania, w pomieszczeniach wynajmowanych przez mężczyznę policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli jeszcze trzy dokumenty tożsamości należące do innych osób, utracone w wyniku kradzieży oraz zagubione.

Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania dokonania oszustwa w zbiegu z oszustwem kredytowym oraz ukrywanie dokumentów tożsamości należących do innych osób. Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Za usiłowanie oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności, zaś ukrywanie dokumentu należącego do innej osoby zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

po/ij

Powrót na górę strony