Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie rozboju i groźby karalne

Data publikacji 28.02.2017

Policjanci z Targówka krótko po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który w jednym z miejscowych sklepów grożąc pracownicy, zażądał wydania papierosów, a następnie usiłował wyrwać kasę fiskalną. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych Krzysztof K. trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i gróźb karalnych. Prokurator podjął decyzję o objęciu 60-latka policyjnym dozorem.

Policjanci z Targówka otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu rozboju w jednym z miejscowych sklepów. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi udali się pod wskazany adres. Jak ustalili, do sklepu przyszedł mężczyzna z zamiarem kupna papierosów. Kiedy spotkał się z odmową, wpadł w szał i grożąc ekspedientce ponownie zażądał wydania towaru. Następnie mężczyzna zaczął szarpać kasjerkę i usiłował wyrwać jej z rąk klawiaturę kasy fiskalnej.

Zaalarmowany pracownik ochrony nie był w stanie opanować mężczyzny, który zagroził mu pozbawieniem życia. Kiedy agresywny klient opuścił sklep, kobieta powiadomiła Policję.

Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia mundurowi  zatrzymali Krzysztofa K. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania rozboju oraz kierowania gróźb karalnych wobec pracownika ochrony. Prokurator zastosował wobec 60-latka policyjny dozór.

po/aw

Powrót na górę strony