Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie i kradzież

Data publikacji 28.02.2017

Dzięki profesjonalnej pracy policjantów z Bemowa doszło do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o rozbój. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawca napadł na pokrzywdzonego, zadawał mu ciosy, kopał po głowie, połamał palce i zęby, na koniec ukradł telefon komórkowy. Okazało się, że obywatel Białorusi ma związek z innym zdarzeniem dotyczącym gróźb karalnych. Po usłyszeniu zarzutów w prokuraturze, decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

W lutym br. do komisariatu na Woli zgłosiła się pokrzywdzona, która powiadomiła o groźbach karalnych. Kobieta dodała, że miała zostać pozbawiona życia. Dokładnie opisała całe zdarzenie oraz wszystkie okoliczności tego zajścia. Policjant przyjmujący zawiadomienie skojarzył fakty, dokonał sprawdzeń w związku z inną sprawą związaną z rozbojem, do którego doszło w połowie stycznia br. Wówczas, jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca zaatakował pokrzywdzonego, zadawał mu ciosy i kopał w głowę, złamał palce i zęby, czym spowodował rozstrój zdrowia. Zaraz po tym sprawca dokonał kradzieży telefonu komórkowego.

Dzięki profesjonalnie wykonanym czynnościom przez śledczych w tych sprawach ustalono osoby odpowiedzialne za oba zdarzenia. Podejrzewanym mężczyzną okazał się 31-letni obywatel Białorusi. W chwili zatrzymania mężczyzna ukrywał dokumenty tożsamości należące do innych osób.

Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego doprowadzili podejrzanego do prokuratury. 31-latek usłyszał zarzuty dotyczące rozboju, gróźb karalnych i ukrywania dokumentów. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

ms/ij

Powrót na górę strony