Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant przed służbą zatrzymał sprawcę usiłowania kradzieży

Data publikacji 27.02.2017

O tym, że policjant jest na służbie cały czas pamiętał mł. asp. Jerzy Jątyka, funkcjonariusz Wydziału Ochrony Placówek Dyplomatycznych Komendy Stołecznej Policji. Mundurowy w czasie drogi do pracy zatrzymał mężczyznę, podejrzewanego o usiłowanie kradzieży damskiego portfela wraz z zawartością. Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek w pociągu relacji Warszawa-Otwock. 33-latek usłyszał już zarzut usiłowania zaboru mienia w postaci portfela z zawartością pieniędzy, dokumentów i kart płatniczych. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Było wcześnie rano, kiedy mł. asp. Jerzy Jątyka podróżował do pracy pociągiem relacji Warszawa-Otwock. Tym samym składem jechała 26-letnia mieszkanka Otwocka. Kobieta z powodu wczesnej pory, zasnęła w pociągu. Na kolanach trzymała otwartą torebkę. W pewnym momencie, obudziło ją szarpnięcie za torebkę i widok szybko oddalającego się mężczyzny, który trzymał w dłoni jej portfel. 26-latka zaczęła krzyczeć i pobiegła za sprawcą kradzieży.

Krzyk kobiety zaniepokoił mł.asp. Jerzego Jątykę. Policjant podniósł się z miejsca i zaczął iść w kierunku wołającej o pomoc kobiety. 26-latka zdołała wyrwać 33-latkowi swój portfel, a następnie o zdarzeniu poinformowała idącego w kierunku niej funkcjonariusza. Mł. asp. Jerzy Jątyka bez chwili zawahania podbiegł w kierunku mężczyzny, który przypuszczalnie chciał już wysiąść z pociągu. Mundurowy zatrzymał sprawcę usiłowania kradzieży portfela i po przejechaniu z nim kilku stacji, przekazał go czekającemu już na stacji PKP Otwock patrolowi policji.

33-latek został osadzony w policyjnej celi. Badania alkomatem wykazały, że mężczyzna posiadał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Warszawy usłyszał już zarzut za usiłowanie zaboru mienia w postaci portfela z zawartością pieniędzy, dokumentów i kart płatniczych. Mężczyzna rzyznał się do winy. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Postawa, jaką wykazał się mł.asp. Jerzy Jątyka zasługuje na nasze najwyższe uznanie.

ea/sd

Powrót na górę strony