Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się

Data publikacji 27.02.2017

Policjanci wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę, który miał znęcać się nad swoją partnerką. Jak ustalili funkcjonariusze, 36-letni Rafał Ś. będąc pod wpływem alkoholu poniżał kobietę, jak również naruszał jej nietykalność cielesną. Za znęcanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci mokotowskiej patrolówki dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy konkubent znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Niezwłocznie udali się na miejsce. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali Rafała Ś. lat 36. Jak wynikało z ustaleń policjantów, mężczyzna od dłuższego czasu był agresywny. Wielokrotnie wszczynał w domu awantury, obrażał kobietę, a nawet kierował wobec niej groźby pozbawienia życia. Zdarzało się też, że posuwał się do rękoczynów. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora i przewieźli go do komendy.

Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Za znęcanie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mb

Powrót na górę strony