Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwo metodą „na policjanta”

Data publikacji 27.02.2017

Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową z Ochoty do policyjnej celi trafił Paweł Ś. 21-latek, podając się za ,,policjanta”, próbował wyłudzić 25 tys. złotych od 76-latki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna już wcześniej oszukał w podobny sposób 83-latka. Decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy w ten sposób wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Kiedy policjanci z Ochoty otrzymali informację, że oszuści najprawdopodobniej próbują wyłudzić 25 tys. złotych metodą na tzw. „policjanta” natychmiast przystąpili do działania. Dzięki współpracy funkcjonariuszy z 76-latką, którą próbowano oszukać, 21-latek podejrzany o udział w tym przestępstwie trafił w ich ręce. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że jest on poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu za oszustwo w podobny sposób.  

Sposób działania oszustów i w tym przypadku był bardzo charakterystyczny. Do pokrzywdzonej zatelefonował mężczyzna, podając się za funkcjonariusza Policji,  poinformował, że pieniądze zgromadzone na jej koncie bankowym są zagrożone. Oszust powiedział kobiecie, że nie straci ona swoich oszczędności, jeśli mu je przekaże na przechowanie. Na szczęście 76-latka w porę zorientowała się, że może paść ofiarą oszusta i ostatecznie pieniędzy nie przekazała. W trakcie dalszych czynności, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że 21-latek kilka dni wcześniej oszukał w podobny sposób 83-letniego mężczyznę na kwotę 3 tys. dolarów.  

Paweł Ś., po zebraniu stosownego materiału, usłyszał dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za usiłowanie i dokonanie oszustwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowane, do którego sąd się przychylił. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

ew

  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony