Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o areszt dla 37- latka podejrzewanego o "dealerkę" zatrzymanego po pościgu

Data publikacji 27.02.2017

Nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić 37-latkowi zatrzymanemu po pościgu przez policjantów z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie. Jest on podejrzewany o handel środkami odurzającymi. Podczas przeszukania zabezpieczono znaczne ilości narkotyków oraz przedmioty służące do ich porcjowania i pakowania, a także broń gazową. Wobec zatrzymanego policjanci złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie podczas nocnego patrolu zwrócili uwagę na mężczyznę, który co jakiś czas wychodzi z lokalu gastronomicznego, krótko rozmawiał z podchodzącymi do niego osobami, po czym wracał do lokalu.

Policyjna czujność nie zawiodła. Mundurowi postanowili go wylegitymować, jednak wówczas mężczyzna próbował uciekać. Po niecałych 50 metrach został on obezwładniony, a następnie policjanci przeszukali go. W kieszeniach spodni policjanci znaleźli 26 porcji amfetaminy i kilkaset złotych.

Mundurowi zdecydowali o konieczności natychmiastowej kontroli jego miejsca zamieszkania, gdzie ujawniono kolejne porcje narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli tu 50 gramów marihuany, 34 gramy mefedronu, 100 gramów amfetaminy.

Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się także trzy wagi elektroniczne, 150 torebek z zapięciem strunowym oraz pistolet gazowy.

W tej sprawie konstancińscy funkcjonariusze zatrzymali również 22-letnią osobę, która kupiła od mężczyzny amfetaminę. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wobec 37- latka policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Przestępstwo dealerki zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

js/aw

Powrót na górę strony