Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WOLNIEJ ZNACZY BEZPIECZNIEJ – DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 26.02.2017

Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego i komend powiatowych prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Przy wykorzystaniu wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzą, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości.

Jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest od lat nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości.

Z policyjnych analiz wynika, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą sami sprawcy, w wielu wypadkach ofiarami są inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest uświadomienie wszystkim tym, którzy wsiadają za kierownicę, że wolniej, znaczy bezpieczniej. Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci będą  sprawdzali korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i przewożonych pasażerów, kontrolowali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Dzisiejszy dzień to również wzmożony ruch na naszych drogach ze względu na kończące się ferie zimowe dla województwa mazowieckiego. Dlatego też apelujemy do kierowców o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu.

Powrót na górę strony