Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali bez uprawnień

Data publikacji 22.02.2017

Policjanci z Ochoty i Ursusa podczas kontroli drogowych zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę samochodów pomimo tego, że nie posiadali wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz Jerzy S., Jacek S. i Marcin G. odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem.

Kilka minut po 13.00 na ul. Al. Krakowska policjanci zatrzymali Marcina G. Mężczyzna kierował volkswagenem. Podczas kontroli okazało się, że wobec 41-latka Sąd Rejonowy w Kołobrzegu orzekł zakaz prowadzenia pojazdów.

Następnie po godzinie 21.00 w rejonie Al. Jerozolimskich w ręce policjantów z Ochoty wpadł Jerzy S. W trakcie policyjnych sprawdzeń wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą 47-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się, że 4 lata temu zostały mu cofnięte w drodze decyzji administracyjnej.

Taki sam zarzut zostanie przedstawiony 34-letniemu kierowcy seata. Jacek S. został zatrzymany kilka minut po północy na ul. Warszawskiej.

Mężczyźni doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą ponieść za swoje czyny. Policjanci przypominają, że złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami do 2 lat.

ew/aw

Powrót na górę strony