Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca z mefedronem

Data publikacji 22.02.2017

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy zatrzymali kierowcę volkswagena. Kontrolę pojazdu podjęli po tym, gdy kierujący na widok oznakowanego radiowozu nagle zjechał na pobocze, chcąc uniknąć kontaktu z mundurowymi. Podczas interwencji funkcjonariusze stwierdzili brak aktualnych badań technicznych pojazdu, kierowca nie posiadał też aktualnej polisy OC samochodu. Michał B. za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Mężczyzna usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci w kieszeni jego kurtki ujawnili mefedron.

Kilka minut po godzinie 8.00 policjanci z wydziału prewencji patrolując rejon gminy Stare Babice zatrzymali w Borzęcinie Dużym do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Mężczyzna jechał ulicą Trakt Królewski, gdy nagle na widok oznakowanego radiowozu zjechał na pobocze, gdzie zatrzymał się, chcąc uniknąć kontaktu z mundurowymi. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, jaki był powód takiego zachowania kierowcy. Podczas interwencji okazało się, że 25-latek nie posiada wszystkich wymaganych podczas kontroli drogowej dokumentów. Mężczyzna nie miał aktualnej polisy OC samochodu, a pojazd aktualnych badań technicznych.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na Michała B. grzywnę i ukarali go mandatem karnym. Zanim jednak zakończyli interwencję, przeprowadzili jeszcze kontrolę osobistą kierowcy, podczas której ujawnili środki odurzające. 25-latek w kieszeni kurtki trzymał narkotyki. Badanie narkotesterem wykazało, że był to mefedron. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pojazdem pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, została mu pobrana krew. Badanie wykaże, czy 25-latek nie zażywał chwilę wcześniej środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania mefedronu.

/ego/

Powrót na górę strony