Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za alkohol płacił kradzioną kartą

Data publikacji 21.02.2017

Policjanci z Błonia zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy. Jak ustalili funkcjonariusze, Damian W. najpierw dokonał kradzieży karty bankomatowej, a następnie przy jej użyciu w krótkich odstępach czasu w różnych sklepach zakupił alkohol płacąc za niego zbliżeniowo. Łączny koszt zakupów wyniósł około 260 złotych. Mężczyzna usłyszał też zarzut kradzieży gilz papierosowych, wina, tytoniu i papierosów o łącznej wartości około 3,5 tys. złotych. Damian W. przyznał się do popełnienia kradzieży i dobrowolnie poddał karze.

Dyżurny z Błonia otrzymał zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że ktoś dzień wcześniej posługując się jej kartą dokonał w krótkich odstępach czasu w różnych sklepach na terenie gminy kilku transakcji. Ostatnia z nich wymagała wprowadzenia numeru PIN i wtedy karta została zablokowana. Policjanci w placówkach handlowych, w których dokonano zakupu towaru, zabezpieczyli monitoring. Następnie zatrzymali 28-letniego mieszkańca Błonia. Jak się okazało, mężczyzna przy użyciu skradzionej karty zakupił alkohol o łącznej wartości około 260 złotych.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi jeszcze jednego zarzutu kradzieży, do której doszło w zeszłym miesiącu. Damian W. odpowie dodatkowo za kradzież gilz papierosowych, wina, tytoniu i papierosów o łącznej wartości około 3,5 tys. złotych. Kradzieży tych artykułów mężczyzna dokonał podczas przyjęcia towaru w jednej z placówek handlowych. Damian W. przyznał się do popełnienia przestępstw i poddał dobrowolnie karze.

/ego/

Powrót na górę strony