Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy rozmawiał z mieszkańcami o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 21.02.2017

Dzielnicowy st. sierż. Paweł Żukiewicz spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Wola w Bibliotece przy ulicy Wolskiej. Policjantowi towarzyszyli przedstawiciele z wolskiej delegatury biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Dzielnicowy podczas spotkania omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda”, a także podczas prelekcji mieszkańcy dowiedzieli się również jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚ. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

Dzielnicowi komendy na Woli i komisariatu Policji na Bemowie uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami. W ramach spotkań ze społeczeństwem omawiają zagadnienia związane ze stanem bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu. Tym razem dzielnicowy st. sierż. Paweł Żukiewicz wspólnie z przedstawicielami wolskiej delegatury biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego spotkał się z mieszkańcami w Bibliotece przy ulicy Wolskiej.

Policjant omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zaprezentował aplikację mobilną „Moja Komenda”. Dzielnicowy opowiedział  o działaniu oszustów, którzy wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”, przestrzegał przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Informował również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drodze, policjant uświadamiał mieszkańców o zagrożeniach i korzyściach płynących z faktu posiadania odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym.

ms

Powrót na górę strony