Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy rozpoznał sprawcę kradzieży rowerów na ulicy

Data publikacji 21.02.2017

Dzielnicowy z Ursusa zatrzymał mężczyznę, który ma na swoim koncie co najmniej 7 kradzieży rowerów z terenu Ursusa i Ochoty. Dzielnicowy rozpoznał Łukasza B. na ulicy, bez trudu skojarzył 35-latka z wizerunkiem, który widział na nagraniu z monitoringu. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ursusa od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą kradzieży rowerów na terenie dzielnicy. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że sprawca kradł jednoślady pozostawione przez właścicieli w garażach podziemnych. Śledczy po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli nagrania z monitoringu oraz przesłuchali świadków.

Policjanci dokładnie zapoznali się ze zdjęciem sprawcy. Wczoraj, w czasie pełnienia służby, dzielnicowy zauważył na ul. Dzieci Warszawy mężczyznę, którego zarejestrowała kamera w garażu podziemnym, w którym doszło do kradzieży roweru. 35-letni Łukasz B. został zatrzymany.

Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Okazało się, że ma on na swoim koncie nie tylko kradzieże rowerów. Odpowie także za włamanie do garażu poziemnego oraz usiłowanie kradzieży kół z parkingu podziemnego. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił na przedstawienie 35-latkowi 9 zarzutów, w tym 7 za kradzież rowerów na terenie Ursusa i Ochoty. Łukasz B. przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze.

ea/ew

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony