Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Cegłowie pod kościołem wpadł z tytoniową „kontrabandą”

Data publikacji 21.02.2017

Zaparkowany pod kościołem w Cegłowie opel na obcych tablicach rejestracyjnych od razu wydał się podejrzany, kiedy zauważyli go policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach, którzy akurat patrolowali tę miejscowość. Samochód okazał się własnością 60-letniego obywatela Armenii. Po sprawdzeniu auta okazało się, że ukryto w nim pakunki z paczkami papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Teraz 60-latek może odpowiedzieć za naruszenie przepisów karno-skarbowych. W przypadku przestępstwa grozi mu kara grzywna, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach patrolowali teren Cegłowa. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę, prawdopodobnie innej narodowości, który kręcił się koło osobowego opla astry. Po wylegitymowaniu mężczyzny, którym był 60-letni obywatel Armenii, okazało się że samochód jest jego własnością. Policjanci postanowili jeszcze sprawdzić, co znajduje się w środku auta. Mieli przeczucie, że mężczyzna może ukrywać coś podejrzanego. Ich przeczucia potwierdziły się, kiedy zajrzeli do pakunków znajdujących się w środku auta. Było tam kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

60-letni cudzoziemiec może teraz odpowiedzieć za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego zabraniających przewożenia i ukrywania bezakcyzowych towarów.

Policjanci przypominają, że w przypadku popełnienia przestepstwa grozi za to kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

ea/dn

  • Policjant i zabezpieczone papierosy

Film Policjant i zabezpieczone papierosy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjant i zabezpieczone papierosy (format flv - rozmiar 7.78 MB)

Powrót na górę strony