Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł znajomą podczas imprezy domowej

Data publikacji 21.02.2017

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu mokotowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży. 19-letni Piotr L. podczas imprezy domowej ukradł znajomej telefon komórkowy o wartości około 900 zł. Za ten czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do mokotowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że podczas wieczornej imprezy domowej zakrapianej alkoholem, został jej skradziony telefon komórkowy. Właścicielka telefonu dopiero następnego dnia zorientowała się, że jej własność zniknęła z mieszkania. Powiedziała mundurowym, że jednym z uczestników spotkania był Piotr L., w obecności którego już kilka razy doszło do kradzieży, jednakże nie informowała o tym policji.  W związku ze zgłoszeniem, funkcjonariusze przystąpili do pracy operacyjnej mającej na celu ustalenia miejsca pobytu 19-latka, który stał się głównym podejrzanym w sprawie.

Ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny w mieszkaniu na terenie Woli. Przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze. Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, Piotr L. był poszukiwany przez policję na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego celem odbycia wcześniej zasądzonej kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Z komendy trafił prosto do więziennej celi. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. 

ea/mb

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
Powrót na górę strony