Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 21.02.2017

Policjanci z Ochoty zabezpieczyli prawie 230 gramów marihuany i 100 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzech mężczyzn i kobietę. Wobec Mariusza R. i Moniki W. prokurator zastosował policyjny dozór. Decyzją sądu 43-letni Tadeusz K. został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ochoty uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie warszawskich Włoch mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i udali się pod znany im adres. Tam w ich ręce trafili 43-letni Tadeusz K., 40-letni Mariusz R., 31-letni Piotr Z. oraz 33-letnia Monika W. W kuchni w pojemniku policjanci znaleźli roślinny susz i 5 tabletek ekstazy, natomiast w pokoju foliową torebkę z białym proszkiem.

Następnie funkcjonariusze udali się do zaparkowanego przed blokiem samochodu, którym przyjechał 43-latek. Tam odkryli kolejne narkotyki. Na podłodze za fotelami znaleźli prawie 200 gramów roślinnego suszu. W komendzie wszystkie zabezpieczone substancje poddano badaniom. Okazało się, że jest to prawie 230 gramów marihuany i 100 gramów amfetaminy.

Ponadto w trakcie dokonywanych sprawdzeń wyszło na jaw, że jeden z mężczyzn wprowadził w błąd funkcjonariuszy, co do swoich danych osobowych, podał się za swojego brata, ponieważ wiedział, że jest poszukiwany listem gończym, ma do odbycia karę za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 31-letni Piotr Z. po usłyszeniu zarzutów za złożenie podpisu w dokumentacji procesowej trafił do aresztu śledczego.

Dalsze czynności w sprawie wykonywali policjanci z warszawskich Włoch. Po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie zostały im przedstawione zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wobec Moniki W. i Mariusza R. zastosowano dozór Policji. Tadeusz K., który odpowie dodatkowo za udzielanie środków odurzających 33-latce i 40-latkowi decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

ea/ew

  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant prowadzi zatrzymaną kobietę
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczony susz roślinny
Powrót na górę strony