Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca mercedesa bez uprawnień, za to z promilami

Data publikacji 20.02.2017

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów ze stołecznej drogówki kierowca mercedesa. Mężczyzna zajeżdżał drogę innym pojazdom. Dalszą jazdę uniemożliwiły mu osoby, który były świadkami tego zdarzenia. Robert Ż. nie posiadał też prawa jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około 21.00 na skrzyżowaniu ulicy Al. Niepodległości i Wawelskiej. Kierowca opla zauważył jadącego przed nim bardzo niepewnie mercedesa. Kierujący nim mężczyzna gwałtownie zatrzymywał się i ruszał, zajeżdżał drogę innym uczestnikom ruchu. Mężczyzna postanowił zareagować. Wspólnie z dwoma innymi kierowcami uniemożliwił kierowcy mercedesa kontynuowanie dalszej jazdy i powiadomił Policję.

Przybyli na miejsce policjanci skontrolowali nieodpowiedzialnego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że Robert Ż. miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

ew/aw

Powrót na górę strony