Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory za zniszczenie mienia i czynny udział w zbiegowisku publicznym

Data publikacji 20.02.2017

Policjanci z Pragi Północ wspierani przez stołecznych funkcjonariuszy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 36 lat podejrzanych o czynny udział w zbiegowisku publicznym oraz zniszczenie miejscowego klubu. Maciej G. oraz Janusz P. usłyszeli już zarzuty karne. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Mężczyźni będą odpowiadać przed sądem za swoje czyny. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Grupa kilkudziesięciu zamaskowanych i ubranych na ciemno osób obrzuciła kamieniami oraz innymi przedmiotami klub na Pradze Północ. Następnie osoby te wtargnęły do środka. Na skutek tego zdarzenia zniszczone zostało wyposażenie lokalu, całe szczęście żadna z osób tam przebywających nie odniosła obrażeń. Straty oszacowane przez właściciela wyniosły 5 tys. złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i nagranie z monitoringu. Ich praca wkrótce zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn uczestniczących w tym zdarzeniu. Do policyjnej izby zatrzymań trafił 20-letni Maciej G. oraz 36-letni Janusz P. Obaj usłyszeli już zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku publicznym oraz zniszczenia mienia. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Wkrótce mężczyźni przed sądem odpowiedzą za swoje czyny.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

po/aw

Powrót na górę strony