Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za handel dopalaczami

Data publikacji 20.02.2017

Policjanci z Pragi Północ oraz wydziału realizacji stołecznej Policji wspólnie z inspektorami sanitarnymi skontrolowali lokal usługowy na terenie Pragi Północ, w którym prowadzono sprzedaż dopalaczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 44 sztuki opakowań środków zastępczych o różnych nazwach. Zatrzymany został 20-letni Kamil P., który wprowadzał je do obrotu. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty karne. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres miesiąca. Grozi mu za to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Pragi Północ wspierani przez policjantów z wydziału realizacyjnego stołecznej Policji wspólnie z inspektorami sanitarnymi skontrolowali lokal usługowy na terenie dzielnicy, gdzie ma dochodzić do handlu dopalaczami. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ogółem 44 sztuki opakowań środków zastępczych o różnych nazwach. Policjanci zatrzymali 20-letniego Kamila P. pod zarzutem ich sprzedaży.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 20-latkowi w prokuraturze zarzutu za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia.

Na wniosek prokuratury i Policji wobec 20-letniego podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca.

po/aw

Powrót na górę strony