Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomaganie jest we krwi

10 lutego przed Komendą Stołeczną Policji kolejny raz, ale pierwszy w tym roku, pojawił się specjalistyczny ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Zdrowi ochotnicy mogli oddawać swoją krew od rana aż do godz. 14. Lutowa zbiórka miała charakter zbiórki otwartej, czyli nie była przeznaczona dla konkretnej osoby. Zgłosiło się 21 osób, z czego 17 zakwalifikowało się do dalszego etapu. Łącznie zebrano prawie 8 litrów krwi. Nie zabrakło uśmiechów, żartów, miłych słów i „stałych bywalców”.

Już nie pierwszy raz krew oddała pani Sylwia Zdanowicz z Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji. Swoją przygodę z krwiodawstwem zaczęła 9 lat temu ze zwykłej potrzeby serca. I tak już zostało. Krew zawsze oddaje z uśmiechem na ustach i z poczuciem spełnienia, że może uratować komuś życie.
W krwiobusie tradycyjnie stawił się również naczelnik laboratorium kryminalistycznego KSP, mł. insp. Piotr Kondrakiewicz, pokazując, że przykład naprawdę idzie z góry. – W tym roku minie dokładnie 30 lat odkąd oddaję krew. Przez ten czas udało się jej zebrać 32 litry – opowiada.
Już niebawem napiszemy o kolejnej ciekawej akcji związanej z honorowym oddawaniem krwi, a tymczasem zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tego szczytnego celu, jakim jest ratowanie ludzkiego życia. Oddając krew nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać.

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

kp
foto Tomasz Oleszczuk

  • Akcja Honorowego Oddawania Krwi
  • Akcja Honorowego Oddawania Krwi
  • Akcja Honorowego Oddawania Krwi
  • Akcja Honorowego Oddawania Krwi
  • Akcja Honorowego Oddawania Krwi
  • Akcja Honorowego Oddawania Krwi
Powrót na górę strony