Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli dwaj nietrzeźwi kierowcy z sądowymi zakazami

Data publikacji 31.01.2017

W ciągu niespełna dwóch godzin, w ręce policjantów z Halinowa wpadło dwóch kierowców, którzy nie dość, że jechali nietrzeźwi mając od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie, to jeszcze obydwaj złamali sądowe zakazy, które zabraniały im jazdy pojazdami mechanicznymi do 2019 roku. Teraz obu podejrzanym o popełnienie przestępstw drogowych i naruszenie sądowych postanowień, będą groziły kary do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przestrzegają i przypominają, że podczas każdej kontroli zawsze sprawdzają stan trzeźwości kierowcy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie potrzebowali zaledwie dwóch godzin, aby ujawnić podczas kontroli drogowych dwóch mężczyzn, którzy naruszyli przepisy prawa, w ten sposób, że jechali nietrzeźwi i jeszcze do tego złamali sądowe zakazy, orzeczone za wcześniejsze „alkoholowe” przewinienia za kierownicą.

Około godziny 21:40 w Ostrowie Kani policjanci zatrzymali do kontroli osobową toyotę, którą kierował mieszkaniec dębskiej gminy. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i złamał sądowy zakaz, który miał go obowiązywać do września 2019 roku.

Dwie godziny później w Halinowie na ulicy Piłsudskiego, policjanci zatrzymali do kontroli seata, który też kierował mieszkaniec gminy Dębe Wielkie. Ten kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i też złamał sądowy zakaz, który zabraniał mu jazdy samochodem do stycznia 2019 roku.

Obydwaj kierowcy odpowiedzą niebawem za naruszenie przepisów prawa. Grozić im mogą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

dn/ij

Powrót na górę strony