Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał bez uprawnień z podrabianym prawem jazdy

Data publikacji 31.01.2017

Podrobionym dokumentem prawa jazdy okazał się policjantom podczas kontroli drogowej 23-letni mieszkaniec Łodzi. Funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Halinowie od razu zabezpieczyli „podróbkę”, a podejrzanego doprowadzili do komisariatu. 23-letni łodzianin usłyszał już zarzut posłużenia się sfałszowanym blankietem prawa jazdy w celu użycia go jako autentycznego. Podejrzany odpowie niebawem przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z prewencji z Komisariatu Policji w Halinowie patrolowali teren miejscowości Cisie. Mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, aby sprawdzić kierowcę, jego auto i posiadane dokumenty, a przy tym zbadać trzeźwość kierującego. Opisywanym samochodem kierował 23-letni mieszkaniec Łodzi.

Kierowca był trzeźwy, jednak podczas kontroli policjanci zabezpieczyli od niego dokument prawa jazdy. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że kontrolowany nie ma uprawnień do kierowania samochodem, a zatrzymany dokument jest „podróbką”.

23-latka zabrano do komisariatu, a „podróbkę” prawa jazdy zabezpieczono do dalszego postępowania. Policjanci z zespołu kryminalnego opracowali zarzut karny posługiwania się podrobionym dokumentem i okazania go w czasie kontroli oraz używania jako autentycznego, a następnie przedstawili go podejrzanemu.

Łodzianin może teraz odpowiedzieć przed sądem. Za opisywany czyn grozić mu będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem policjanci przypominają, że podczas każdej kontroli, oprócz sprawdzenia osoby w policyjnych bazach danych, dokładnie są kontrolowane i weryfikowane wszystkie dokumenty tożsamości, w tym również blankiety praw jazdy.

ea/dn        

Powrót na górę strony