Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na 80-letnią kobietę

Data publikacji 30.01.2017

Policjanci z Mokotowa kilka minut po zdarzeniu zatrzymali 22-latkę, która zaatakowała starszą kobietę w chwili, gdy otwierała drzwi do swojego mieszkania. Dzięki szybkiej interwencji policjantów i postawie syna pokrzywdzonej, 80-latce nic się nie stało i z mieszkania nic nie zginęło. W prokuraturze 22-latka usłyszała zarzuty usiłowania rozboju i decyzją sądu została tymczasowo aresztowano na okres dwóch miesięcy. Za ten czyn grozi jej kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut przed 13.00 policjanci z Mokotowa zostali powiadomieni o napadzie, który miał miejsce w rejonie Al. Niepodległości. Z relacji syna pokrzywdzonej kobiety  wynikało, że kiedy jego 80-letnia matka otwierała drzwi do swojego mieszkania została zaatakowana przez dwie młode kobiety i mężczyznę.

Mężczyzna siłą wtargnął do środka, zamykając starszą kobietę w łazience. W tym czasie kobiety przeszukiwały mieszkanie prawdopodobnie w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Na szczęście do mieszkania przyszedł syn pokrzywdzonej, który spłoszył sprawców.

Informacja o tym zdarzeniu trafiła do wszystkich patroli. Dosłownie kilka minut później funkcjonariusze zauważyli uciekającą między blokami kobietę, odpowiadającą rysopisowi sprawcy. Policjanci zatrzymali 22-latkę. Wczoraj prokurator przedstawił kobiecie zarzuty za usiłowanie rozboju. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące kobieta spędzi w tymczasowym areszcie.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

ea/jb

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymaną
Powrót na górę strony