Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój, dozór za narkotyki

Data publikacji 30.01.2017

Trzy miesiące aresztu orzekł sąd dla 25 i 33 latka, którzy w grudniu dokonali rozboju na terenie Raszyna. Dozór za posiadanie narkotyków został zastosowany wobec 37-letniego mieszkańca Raszyna. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Raszyna przez policjantów z Pruszkowa.

Pruszkowscy kryminalni weryfikowali informację o mężczyźnie, który w miejscu swojego zamieszkania miał posiadać znaczne ilości narkotyków. Ich ustalenia okazały się trafne. Podjęte na terenie Raszyna działania pozwoliły na zatrzymanie nie tylko posiadacza środków odurzających, ale i dwóch mężczyzn, którzy  „odwiedzili” znajomego. Jak się okazało, byli poszukiwani do kradzieży z włamaniem na terenie Warszawy i podejrzewani o dokonanie rozboju na terenie Raszyna.

37-letni mieszkaniec  Raszyna w pomieszczeniach piwnicznych swojego domu posiadał  ponad 54 gramy białego proszku, który po wstępnych badaniach testerem okazał się być amfetaminą. Mężczyzna usłyszał zarzut podsiadania znacznej ilości środków odurzających, do którego się przyznał. Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny trzy razy w tygodniu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pozostali zatrzymani dwaj mężczyźni byli poszukiwani w związku z dokonaniem kradzieży z włamaniem na terenie Warszawy. Podczas wykonywanych z nimi czynności zostali rozpoznani jako sprawcy rozboju na terenie Raszyna, do którego doszło w grudniu 2016 roku. Wówczas do jednego z raszyńskich salonów gier wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy doprowadzi do stanu bezbronności pracownicę salonu, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy.

Zatrzymani usłyszeli już zarzut rozboju w warunkach recydywy, a Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanych trzy miesięczny areszt. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/kk

  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony