Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przypominamy najmłodszym zasady bezpieczeństwa

Data publikacji 30.01.2017

Uczniowie klas I-III z milanowskiego Zespołu Szkół Gminnych Nr 1 wzięli udział w policyjnej prelekcji na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusz prowadzący spotkanie przypomniał uczestnikom, jak należy zachowywać się w domu, szkole i na drodze. Wskazywanie dzieciom sposobów unikania zagrożeń jest szczególnie ważne przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

Podczas prelekcji zorganizowanej dla uczniów ośmiu najmłodszych klas, policyjny profilaktyk przekazywał wiedzę potrzebną do bezpiecznego spędzania czasu w każdym miejscu. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na nich, gdy zapomną o ostrożności zarówno w domu, szkole, jak i poza nią.  

Policjant wiele uwagi poświęcił właściwemu zachowaniu dzieci na drogach. Przypomniał zasady, jakie obowiązują wszystkich pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, a także w czasie przemieszczania się po drogach poza terenem zabudowanym po zmroku. Zachęcał do używania elementów odblaskowych także w ciągu całej doby, na wszystkich innych drogach.

Funkcjonariusz poprosił też uczniów, aby o poznanych zasadach porozmawiali z rodzicami, aby i oni też każdego dnia czuwali nad bezpieczeństwem własnym i swoich dzieci.

kz/aw

Powrót na górę strony