Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię i zegarki

Data publikacji 28.01.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli podrabianą markową odzież znanych światowych firm. Ubrania, jako oryginalne sprzedawane były w dwóch sklepach w centrum miasta. Szacunkowa wartość obrotu wyceniona została wstępnie przez biegłego na blisko 300 000 złotych.

Ponad 970 sztuk markowej odzieży z podrobionymi znakami towarowymi oraz 5 torebek i dwa zegarki zabezpieczyli w dwóch sklepach w centrum miasta policjanci ze Śródmieścia zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

To efekt międzynarodowej operacji „OPSON 6” dotyczącej zwalczania przestępczości gospodarczej polegającej na naruszaniu własności intelektualnej i prawa własności przemysłowej. Koszule, koszulki, spodnie, bluzki to tylko niektóre z podrabianych ubrań, jakie oferowane były niczego nieświadomym klientom.

Policjanci wykonujący czynności w tej sprawie potrzebowali wielu godzin, aby dokładnie spisać, zliczyć, zapakować i wywieźć cały zabezpieczony towar. Według wstępnej opinii biegłego szacunkowa wartość obrotu ujawnionej przez policjantów odzieży wynosi 295.000 złotych.

Zgodnie z przepisami Ustawy o Własności Przemysłowej za obrót towarem z podrobionymi znakami grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

rsz/rr

  • Policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię i zegarki
  • Policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię i zegarki
  • Policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię i zegarki
Powrót na górę strony