Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzialność karna nieletnich- spotkanie z gimnazjalistami

Data publikacji 28.01.2017

Odpowiedzialność za czyny karalne, zagrożenia w Internecie oraz używki to tematy spotkania zorganizowanego dla uczniów Gimnazjum w Serocku. Policjantka prowadząca lekcję przestrzegała młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w sieci, a także wytłumaczyła jakie konsekwencje czekają uczniów w przypadku popełnienia czynów karalnych.

Policjantka z legionowskiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną- st. asp. Justyna Stopińska podczas spotkania z gimnazjalistami z Serocka rozmawiała na temat odpowiedzialności prawnej za czyny karalne oraz zwracała uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z Interenetu. 

Policjantka przy pomocy wyświetlonej prezentacji multimedialnej starała się przekazać młodzieży jak najwięcej ważnych informacji o tym jak uniknąć zagrożeń oraz jakie zachowania są przejawami demoralizacji, a które czynami karalnymi wedle przepisów Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. W spotkaniu uczestniczyło około 150 uczniów.    

ek/rr

  • Odpowiedzialność karna nieletnich- spotkanie z gimnazjalistami
  • Odpowiedzialność karna nieletnich- spotkanie z gimnazjalistami
Powrót na górę strony